Sierpień 11 2016 0Comment

Szatkownica kapusty SK-650

Zastosowanie:

Szatkownica SK-650 jest mniejszą wersją szatkownicy SK-800. Służy do szatkowania główek kapusty i przeznaczona jest do pracy w małych i średnich przetwórniach kwaszonek. Zapewnia wydajność na poziomie 4-6 t/h.

Charakterystyka techniczna:

  • tarcza tnąca o średnicy 650mm, noże nierdzewne, korpus tarczy aluminiowy,
  • dwa rozdrabniacze głąbów z systemem zmiany kierunku obrotu ostrza tnącego,
  • przenośnik taśmowy z atestowaną taśmą PCV,
  • posypnik soli wałkowy.

Podstawę konstrukcji szatkownicy SK-650 stanowi rama wykonana z profili zamkniętych. Taka konstrukcja zapewnia wysoką sztywność, wytrzymałość oraz odporność na drgania całej maszyny.

Uzupełnieniem konstrukcji są osłony zgiętych blach, które poprawiają bezpieczeństwo i podnoszą niezawodność części elektromechanicznych. Osłony chronią pracujących przy niej ludzi od stref niebezpiecznych, a części elektromechaniczne od szkodliwego wpływu środowiska pracy maszyny ( woda, sól). Całość konstrukcji jest tak zaprojektowana by była łatwa do konserwacji, czyszczenia i mycia – przenośnik taśmowy wyposażono w odpinane burty boczne, a kosz zsypowy krajanki w łatwy i szybki demontaż.

Załączanie i wyłączanie szatkownicy SK-650 odbywa się z centralnej szafy sterowniczej, z której można również sterować jej poszczególnymi urządzeniami.

Ponadto w szatkownicy SK-650 zastosowano kilka rozwiązań niespotykanych w maszynach tego typu min:

  • Napęd tarczy tnącej wyposażony jest w płynny rozruch, co sprawia iż tarcza tnąca rozpędza się w kilka sekund do swojej prędkości maksymalnej. W ten sposób wyeliminowano gwałtowne szarpnięcie maszyną pod czas jej uruchamiania.

  • Przy każdym rozdrabniaczu głąbów umieszczono koryto zsypowe, które zapewnia łagodne zsuwanie się główek kapusty na tarczę tnącą. Takie rozwiązanie eliminuje naprężenia udarowe, które powstawały w tarczy podczas rzucania na nią ciężkich główek kapusty.

  • Do odbioru krajanki kapusty służy kosz zsypowy lejowy. Lejowy kształt kosza zsypowego sprawia, iż krajanka rozkłada się równą warstwą na całej szerokości taśmy przenośnika odbiorczego. Poprawia to w wydatny sposób solenie krajanki kapusty.

Maszyna w całości wykonana jest w standardzie spożywczym, ze stali kwasoodpornej w gatunku 0H18N9, a jej konstrukcja spełnia kryteria certyfikatu bezpieczeństwa CE oraz normy higieniczne Państwowego Zakładu Higieny.

Galeria zdjęć